A fényképezés technikája a legutóbbi tiz esztendőben rohamosan fejlődött. A Photo Clubok kiállitásain bemutatott fényképek közül nem egy versenyre kelhet igen sok müvészi festmény szépségeivel.
Egyet azonban nélkülöznünk kellett rajtuk: a képek csupán a tárgyak alakját mutatták be, szineit csak akkor, ha a fényképeket kifestették. Ennélfogva a fényképezés a valóságnak mégis csak nagyon fogyatékos ábrázolása volt.
Lumiére Ágost és Lajos, párisi tudós fényképészek, a mozgófényképek feltalálói, most feltalálták a színes fényképezést, amelynek még egyelőre az a hátránya van, hogy nem sikerült olyan papirt is találniok, amelyre a képeket másolni is tudják; a színes fényképeket egyelőre csupán uj lemezeiken tudják előállitani.
Ez a lemez, melyet autochrom lemeznek neveztek el, olyan tulajdonsággal bír, hogy ki tudja választani a fények három alkotó szinét: a sárgát, a kéket és a vöröset. A lemezt burgonyaporral vonják be, melynek minden egyes szeme a fény behatására vörös, kék és sárga szinü lesz.
E három szinnek különböző kombinácziójából keletkeznek a legkülönfélébb szinek. Valószinű, hogy ezen módszer tökéletesitése esetén meg fogja oldani a színes fényképezés problémáját s ezzel forradalmat idéz elő a fényképezési művészet terén. A jeles franczia feltalálók arczképeit mai számunkban mutatjuk be olvasóinknak.