Az előkelő világban legutóbb lejátszódott botrányos házassági histórián mulat mostanában Páris szenzáczióra éhes népe.
A párisi társaságban már jó ideje nyílt titok volt, hogy Sagan-Talleyrand Hélie herczeg feleségül akarja venni unokaöcscsének, Boni de Castellane grófnak elvált feleségét, a nemrég elhunyt Gould, amerikai milliárdos leányát, a kinek nyolczvan millió frank hozománya volt.
A gróf, a ki már legénykorában híres volt pazarlásáról, házassága után szédítő sebességgel herdálta el felesége millióit, de azért a grófné elválása után mégis meg tudott menteni vagyonából csekély ötven milliót és így elég kívánatosnak látszott Sagan herczeg előtt, daczára annak, hogy egyáltalán nem emelhet igényt a „szép asszony” névre.
Lehet, hogy a jövendőbeli herczegnő megtalálja a boldogságot uj házasságában, mert bizony első férje mellett nagyon nyomoruságos volt az élete s rossz nyelvek azt beszélik, hogy a szegény asszonynak minden csók, a mit a férjétől kapott, egy milliójába került.
A gróf azonban, ugy látszik, megbánta, hogy feleségével rosszul bánt, illetőleg sajnálja, hogy az aranyos madár kiröpült a kalitkából, mert mikor meghallotta, hogy unokabátyja el akarja venni volt feleségét, rettenetesen összeveszett a herczeggel. Verekedésre is került a sor és a két nagyur a rendőrségre került.
Itt az első férjet 100 frank pénzbírságra ítélték. Ennél sokkal jobban fáj neki, hogy az 50 millió soha többé nem tér vissza az ő Wertheim-szekrényébe, mert most már késő bánat és a dusgazdag asszony férjhez megy a grófnál jóval idősebb, már őszhaju herczeghez, a kit jól ismernek a mulató Párisban.
Az uj házasságnak különben az elhalt Gould végrendelete is utjában állt. E szerint a grófné csak akkor mehet ujra férjhez, ha amerikai családja egyhanguan beleegyezik. A családnak pedig eleinte nem tetszett az uj férjjelölt és tiltakozott a tervezett házasság ellen.
Erre a herczeg és menyasszonya kapták magukat, elutaztak New Yorkba és ott addig kapaczitálták a családot, míg az is beadta a derekát és megnyugodott a házasságban. Ha ez nem sikerült volna, akkor az apa végrendeletében a hozomány felét a grófné első házasságából való gyermekeinek kellett volna kifizetni.