Máramarosmegyében, Aknaszlatinán február 22-én a Kunigunda és Albert kincstári sóbányák fölött lévő földréteg százötven méter hosszuságban és tizenkét - harmincz méter szélességben beomlott.
A beomlást földrengéshez hasonló robaj kisérte, a mely óriási rémületet okozott az egész vidéken. A besüppedt földtömeg áttörte a Kunigunda-bányát, a melyet négy esztendővel ezelőtt tudvalevően elöntött a víz, már nem művelik, mert különben a bányában levő munkásokat eltemette volna a hatalmas földtömeg. Mindazáltal attól félnek, hogy a katasztrófában emberélet is elpusztult.
Azt beszélik ugyanis, hogy a besüppedt területen egy asszony és két gyermek volt, a mikor a beomlás történt s ezek a mélységbe zuhantak. A bányába beomlott óriási földtömeg következtében a víz a bányában tizenegy méterrel emelkedett. A bányában levő összes szivattyuzó gépeket elöntötte a víz. A munkások, a kik a gépeknél dolgoztak, kalap és ruha nélkül menekültek ki a bányából.
A villamos telep, a mely a gépek hajtóerejét szolgáltatja és Aknaszlatinát is világítja, a mélységbe zuhant. A szakadékból ebben a pillanatban másfél méteres tűzoszlop tört elő a villámos drótok érintkezése következtében.
Aknaszlatinán eddig csak egy háznak lakóját költöztették ki, mert a ház a beomlás következtében megingott és attól tartanak, hogy be fog omlani. A lakosság körében a katasztrófa nagy rémületet okozott, mert a babonás lakosság a föld megnyilásában mindenféle veszedelmek előjelét látja.
Másnap délután félhárom órakor újabb tíz méteres földterület szakadt be a bányába. A földsüppedés következtében a Miklós és Albert bányákat is keresztültörte a víz, úgy hogy most mind a három bánya odavan. A kincstár kára többszázezer korona.