Egy fürdővállalat bukása. A Rajecz-Teplicz fürdő-vállalat a bukás szélén áll. A vállalat, amelynek alaptőkéje 240 000 korona, az Érsekújvári takarékpénztártól 200 000 korona kölcsönt vett föl, amelynek törlesztési részleteit azonban már 1896 december óta nem tudja fizetni. A hátralékos részletek 28 000 koronára szaporodtak, amelyeket a takarékpénztár bíróilag érvényestett.
Erre a vállalat többi hitelezői is csatlakoztak a takarékpénztárhoz, és szintén pereltek. Összesen 64 745 korona erejéig peresitették a megszorult társulatot. Minthogy pedig ezek az ügyek békés uton rendezhetők nem voltak, a biróság a vállalat összes ingatlanaira árverést tüzött ki, amelyet augusztus 28-án tartanak meg. Ilyen körülmények között a vállalat csődje alig lesz elkerülhető.
Magyar dohány a spanyoloknál. A spanyol-amerikai háboru alatt a spanyol kormány 12 millió kilogramm magyar dohányt vásárolt. Ezen mennyiség szállitása még két évig tart. Miután pedig Spanyolország amerikai gyarmatai elvesztése óta dohányszükségletét saját termeléséből nem fedezheti, a magyar dohánynak jövőre is vevője marad a spanyol piacz.
Kivándorlás Amerikába. A new-yorki kikötőbe 1900 január 1-től junius 30-áig 344 711 európai kivándorló érkezett, vagyis 100 000 emberrel több mint tavaly. A kivándorlók nagyobb része olasz volt.
A legnagyobb játékgyár. A legnagyobb játékszer-gyár jelenleg New-Yorkban van. Öt emeletű épület: mintegy 1000-féle játékszert készítenek benne s némelyiket több millió példányban, így érczsípokból évente átlag két milliót. Legtöbb kél el a bádoglovakból és kardokból, mert a nagy köztársaság gyermekei is csakúgy szeretik a katonásdi játékot, mint a katonáskodás terhe alatt nyögő európai államok lakói.