A politikai rendőrség Andrássy-úti székházában hajnali öt óráig tartott Szálasi és a többi honáruló kihallgatása. Valamennyi hazaáruló tagadta, hogy részese volt annak a tragédiasorozatnak, amely a sír szélére juttatta az országot. Egymásra tolják a felelősséget. A bekövetkezett eseményekért a kormányzót okolják, aki – mint mondják – minden fontosabb kérdésben magának tartotta fenn a döntést.
Az orvosi vizsgálat megtörtént, egyedül Szálasi panaszkodott: gyomorsava ellen szódabikarbónát kért.
A háborús főbűnösök egyes hozzátartozói igyekeztek kapcsolatot teremteni a lefogott hazaárulókkal. Természetesen ezt nem engedélyezték, annál kevésbé, mert még az egyszerű politikai bűnösök sem érintkezhetnek a nyomozás alatt hozzátartozóikkal és a börtönügyi szabályzatnak megfelelően akkor kaphatnak látogatási engedélyt, amikor a gyanúsított ügyében az vizsgálatot befejezték és átkerültek a Népügyészségre.
Szálasi és pribékjei megváltozatták tegnapi álláspontjukat és védőt választanak, akik a főtárgyaláson ellátják a magyar történelem legsötétebb alakjainak védelmét. Elsőnek Hellenbronth Antal jelentkezett, aki egy ismert fővárosi ügyvédet nevezett meg, mint akit védelmével meg akar bízni.
Az igazságügyminisztérium X. ügyosztálya is bekapcsolódott a háborús főbűnösök ügyébe. Ez az ügyosztály Szálasiék perének technikai problémáinak megoldására hivatott. vezetője Bajor László dr. táblai tanácselnök, az ő intézkedésére jelölik ki a tárgyalás megtartásának helyét. Ugyancsak ő dönt a jegykiosztás kérdésében. Az érdeklő közönség ugyanis a tárgyalásokra csak belépőjeggyel léphet be.
Ries István igazságügyminiszter előtt megtartott értekezleten megtörtént a végleges döntés, hogy milyen sorrendben tárgyalja is a Népbíróság a Budapestre hozott háborús főbűnösök ügyét. Most már bizonyos, hogy elsőnek Bárdossy László volt miniszterelnök bűnügye kerül tárgyalásra október 20-án, a Városi Színházban, Major Ákos, a budapesti Népbíróság elnökének vezetésével.