Rendelet fogja meghatározni, hogy ki tarthat igényt hatósági élelmiszerellátásra
Érdekes rendeletterv kerül legközelebb a minisztertanács elé.
A készülő rendelet kimondja, hogy hatósági élelmiszerellátásra csak a 18 és 50 év közötti férfiak és 18 és 40 év közötti nők tarthatnak igényt, akik a társadalom szempontjából hasznos foglalkozást űznek.
Nincs tehát többé kenyérjegy, cukorjegy a társadalom heréinek, a feketepiac lovagjainak, a fülbesúgó utcai árusoknak, a zugirászoknak és új hírlapíróknak, egyszóval azoknak a titokzatos egzisztenciáknak, akikről senki sem tudja, hogy miből élnek és miből telik nekik mindarra, ami elérhetetlen álom a nehezen dolgozó polgár számára. A rendelet szerint, amely hamarosan megjelenik, nem tekinthető hasznos foglalkozást űzőnek az, aki vagyonából él anélkül, hogy vagyonának kezelése testi vagy szellemi munka rendszeres kifejtését kívánná; nem űz hasznos foglalkozást az a férfi vagy nő, aki kereskedelmi vagy ipari tevékenységét iparengedély nélkül űzi – szóval, a kontár, mesterségének kalóza.
Viszont nem esik a rendelet hatálya alá hasznos foglalkozást űző férfinak vele egy háztartásban élő felesége; az özvegy, akinek gyermeke van, a tanulmányait folytató ifju vagy leány; a nyugdíjas vagy az olyan zenész, aki igazolja, hogy betegsége vagy rokkantsága miatt nem tudja mesterségét vagy hivatását gyakorolni és nem tekinti a rendelet munkanélkülinek azt az egyént, aki valamely szabad szakszervezet tagja.
A rendelet tehát csak azokra sujt le, akik munka nélkül, könnyű élettel akarnak helyet kibérelni abban az új magyar társadalomban, amely az építő munka társadalma lesz. A közellátás élelmiszerkészletét a dolgozók számára kell fenntartani.