A rendkívüli háborús helyzetre való tekintettel a polgármester a fővárosi alkalmazottak nyári szabadságát további intézkedésig két hétre korlátozta s ez a polgármesteri rendelkezés kiterjed a főváros összes üzemeire is. Betegszabadságot csak szigorú orvosi vizsgálat után adnak.
Tovább szigorították a Budapesten forgalomba kerülő élelmiszerek ellenőrözését, a nyári meleg időjárásra való tekintettel. A szigorú vizsgálatok közben az ellenőrök legutóbb 2256 kg különféle húst és húskészítményt, 6492 darab húskonzervet és 463 darab tojást foglaltak le, az ember egészségét veszélyeztető rothadás és fülledtség miatt. A lefoglalásokkal kapcsolatban a főváros 56 feljelentést tett a kihágók ellen a rendőrségen.
A budapesti ingatlanforgalom feltűnően csökkent, ami részben a zsidók ellen hozott szigorú kormányrendeleteknek tudható be. Míg most egy éve havonta közel ezer fővárosi ingatlan cserélt gazdát, addig az elmult hónapban mindössze 55 ingatlan-eladás történt Budapest területén.
Az ingatlanárak az elmult hónapok alatt lemorzsolódtak, a kínálat is visszaesett, alig van eladó ház vagy telek a fővárosban.
Legutóbb mindössze 5 nagyobbértékű ingatlant adtak el Budapesten: dr. Visontai Kovács László vámosgyörki lakos budapesti ingatlanát eladta Szemere Istvánnak, a főváros 34.407 hrsz. Ingatlanát eladta az OTI-nak, Maglódi Wodianer Béla és birtoktársai a 36.559/2. hrsz. Ingatlanukat átengedték a Magyar Nemzeti Gazdasági Banknak, dr. Székely István fiúárvaházi alapítvány és a Kis Jézus Csecsemőotthon-Alapítvány ingatlanukat eladták Kettinger Jánosnak és nejének és végül dr. Friedl Gusztávné 39.022. hrsz. Ingatlana ötnyolcadrészéből egynyolcadrész illetőséget eladott Thoma Albertnek.