A franczia szenátus mint legfőbb állami törvényszék január 4-ikén mondott itéletet a franczia összeesküvők pörében.
Buffet, a trónkövetelő orleansi herceg mozgékony titkára, az egyik fővádlott. Ő a királyság helyreállításának hive. Larsulucest, a ki megszökött, szintén királysági izgató. Derouléde képviselő azonban rajongó köztársasági, a németek szertelen gyűlölője, a ki a németek ellen hazafias szövetséget alakított. A mai köztársaság neki nem kell. Hanem kell olyan, mely az elnököt népszavazással választja. A mostani köztársasági kormány megbuktatására kész volt az orleansi herczeg hiveivel is szövetkezni.
Faure elnök temetésekor Derouléde nagy tüntetést rendezett Loubet új elnök ellen.
A temetésről hazatérő csapatok elé állt és Roget tábornokot felszólitotta, hogy ne a kaszárnyába vezesse a csapatokat, hanem ez új elnök, Loubet ellen vigye. Negyedik elsőrendű vádlott Guerin, a zsidó-ellenes szövetség egyik feje, az orleansi herczeg embere, ki, mikor augusztus havában el akarták fogni a Chabrol utczában levő orleansi tanyába zárta magát több elvtársával és hetekig daczolt az ellenséggel. Kiéheztették és megadta magát.
A vád sulyos volt: hazaárulás.
Huszonegyet vádoltak, hatszáz tanut hallgattak ki. A vádlottakból az állami törvényszék négyet tartott elítélendőnek. Elitélték Buffet-et, az orleansi herczeg titkárát tiz év számüzetésre, a megszökött Larsulucest tiz évi számüzetésre, Deroulédet tiz évi számüzetésre, és Guerint tiz évi várfogságra. Sulyos az itélet Guerinre, a ki igazi összeesküvő és a kit a clairvauxi fogházba vittek hogy ott szenvedje ki az itéletet. A mi a többi számüzetést illeti, az nem azt jelenti, hogy az illető valahol őrizet alatt lesz, hanem hogy kiviszik a Francziaországgal határos külföldre, a hol élhet, a hogy tud és izgathat. Buffet és Derouléde urakat az itélet után Belgium határába vitték és neki eresztették a világnak.