A pénzügyminisztérium, éppen úgy, mint az elmult években, egyelőre 180.000 hektoliterben állapította meg az új szesztermelési kampány keretét. Ha szükséges lesz, a későbbi hónapokban további termelési keretet engedélyeznek, egyelőre azonban az adott lehetőségek között megindulhat a szesztermelés, főleg a mezőgazdasági gyárakban.
A legutóbbi jelentések szerint az eső sokat javított a burgonyatermésen, sajnos azonban, főleg Szabolcsban, a burgonya egy része annyira aprószemű és satnya, hogy azt sem export, sem pedig élelmezési célokra felhasználni nem lehet. A legrentábilisabbnak látszik még ennek a burgonyának szeszfőzése. A moslékra a takarmányínséges időkben úgyis szüksége van a mezőgazdaságnak. De nem képzelhető el a mult kampányban kitermelt 240.000 hektoliteres keret jelentős csökkentése már azért sem, mert augusztus végéig 215.000 hektoliter szesz elfogyott, a készletek tehát csekélyek. A fogyasztás jelentősen emelkedett, az előző 1933-34-es termelési év 195.000 hektoliteres szesz eladásával szemben.
Javulást mutat a fogyasztási szesz eladása is, amely 28.500 hektolitert tett ki, szemben az előző év 26.000 hektoliterével. A fogyasztási szesz iránti kereslet fokozódását részben azzal magyarázzák, hogy a kampány utolsó heteiben áremeléstől tartottak, tehát a likőrgyárak és a többi cégek tényleges szükségletüknél nagyobb mennyiséget vettek át az Országos szeszértékesítő Rt.-tól. Az elterjedt híreknek azonban semmi alapjuk sincs, mert a fogyasztási szesz árának emelése nem is került szóba és arra nincs is kilátás.