Mussolini Bécsbe utazik

Velence, szeptember 16.
Mussolini Suvich külügyi államtitkárral és az uralkodóház több hercegével és hercegnőjével együtt résztvett a bécsi állami operaház tagjainak operaelőadásán. Amikor a “Cosi fan tutte” című Mozart-opera véget ért, Mussolini Steidle főkonzul bankettjére ment, ahol pohárköszöntőt mondott s ígéretet tett, hogy ellátogat Bécsbe. Az utazás időpontját azonban pontosan nem jelölte meg. Ez lesz Mussolini első külföldi útja azóta, hogy kormányon van.

Bécs, szeptember 16.
Berger-Waldenegg báró osztrák külügyminiszter nyilatkozott a „Neue Freie Presse” vasárnapi számában és kijelentette, hogy Ausztria örömmel látná a római egyezmények kibővítését. Benes cseh külügyminiszterrel és Jeftics szerb külügyminiszterrel folytatott megbeszélései alapján megállapította Berger-Waldenegg báró, hogy míg koránt sincs kimerítve e két ország és Ausztria, valamint az egész Dunamedence gazdasági kapcsolatainak lehetősége.

Barthou francia külügyminiszter vasárnap délelőtt Schuschnigg osztrák kancellár tiszteletére villásreggelit adott, amelyen részt vett Radulescu román külügyi alállamtitkár is.

Párizs, szeptember 16.
Paul-Boncour volt külügyminiszter a radikális párti Oeuvre vasárnapi számában külpolitikai cikket írt az osztrák problémáról. A Népszövetség határozatlansága az osztrák kérdésben valóban csüggesztő – írja Paul-Boncour. - Hónapokon keresztül magára hagyta a Népszövetség Franciaországot és az osztrák szociáldemokráciát az osztrák függetlenség védelmében és Dollfuss halála után a Népszövetség újból hallgatott, amikor választani kellett az erőszak politikája és a nemzetközi akciói között. Franciaország üdvözölte Olaszország lépését, amikor hadosztályokat mozgósított, senki sem vette azonban tekintetbe, hogy erre egy másik hatalom is mozgósítja hadosztályait.

Paul-Boncour végül annak a véleményének adott kifejezést, hogy egy szép napon már lehetetlen lesz elkerülni egy nemzetközi hatalmi fellépést, hogy ezzel Ausztria szomszédállamainak nyugalmát biztosítsák.