Berlin, szeptember 11.
A most következő hét Németországban sorsdöntő politikai eseményeket fog hozni. Vasárnap egyes lapok arról irnak, hogy a pártvezérek Hindenburgnál esedékes kihallgatása csupán csapda, amelyet a Papen-kormány állított föl. Ha ugyanis az elnök azt látná, hogy a kormánynak nem lesz meg a parlamenti többsége, akkor megadja a fölhatalmazást arra, hogy a kancellár programbeszédének elmondása után fölolvastassa a birodalmi gyülés föloszlató elnöki kéziratot, anélkül, hogy szavazásra egyáltalán sor kerülne.
Ezzel szemben a kormány részéről az egész beállítást bántó gyanusitásnak mondják és egy félhivatalos kommüniké szószerint a következőket közli:
"Téves az a föltevés, mintha a birodalmi kormány a birodalmi gyülés időelőtti föloszlatásával meg akarná akadályozni a politikai vitát a birodalmi gyülésen. Ellenkezőleg, a birodalmi kormány nagy érdeklődéssel néz ilyen vita elé, mert a vitától a német nép igen hasznos fölvilágosítását várja és mert egyetlen lehetőséget sem akar kihasználatlanul hagyni, hogy a birodalmi gyülésben is többséget találjon programja számára.”
A Papen-kormány helyzetét erősiti az acélsisakosok magdenburgi kongresszusának határozata, amely örömmel üdvözli azt a tényt, hogy a birodalmi elnök a kormányzást mentesítette a különböző pártérdekektől és politikai játékoktól.
"Mi nemzeti kormányzást követelünk – mondja a határozat - , amely saját magára támaszkodik és felelősséget csak az egész néppel szemben ismer. Az elmult tizennégy év bebizonyította, hogy ezt választások utján elérni nem lehet és éppen ezért legyen vége az önmagát tulélt parlamentarizmusnak! Azt kérjük ettől a kormánytól, hogy vonuljon előre ezen az uton, cselekedjék, mert most nincs szükség beszédekre."
Természetesen Hitlerék a Stahlheim állásfoglalásával szemben a parlamentarizmus védőinek csapnak föl és azt hangoztatják, hogy a birodalmi alkotmánynak ők a legerősebb támaszai.
Vasárnap publikálta a nemzeti szocialista párt, hogy véderőhivatalt szervez, amelynek vezetője Epp tábornok lesz és amely a rohamosztagok legfelső vezérkarához fog kapcsolódni. A véderőhivatalhoz gyarmatügyi osztályt is csatolnak.