Páris, junius 26.
A párisi lapok egyrésze kedélyesen fogja föl Daudet kiszabaditását, azt irják, hogy ilyen trükkre a francia igazságszolgáltatás történetében még sohasem volt példa és a Daudet-esetet legföljebb a köpenicki kapitány csinyjével lehet összehasonlitani. Komolyabb aggodalmakat Daudet kiszabaditása a baloldali lapokban keltet, amelyek annak a véleményüknek adnak kifejezést, hogy a rojalisták, ugylátszik, sokkal nagyobb befolyással rendelkeznek, mint ahogy eddig hitték. Ha ki tudták szabaditani Daudet-t, amihez pedig ugyancsak hatalmas apparátusra volt szükségük, akkor egy szép napon az is megtörténhetik, hogy a rojalisták puccsot hajtanak végre és magukhoz ragadják a politikai hatalmat.
Chiappe rendőrfőnök éppen egy ünnepségen vett részt, amelyet az elesettek emlékére rendeztek, amikor hozzálépett titkára, akit a Santé-fogházból értesitettek és közölte vele, hogy Daudet, Delest és Somard szabadonbocsátása zavaró incidens nélkül megtörtént. A rendőrfőnök meghökkent és azonnal a tőle néhány méternyire álló Sarraut belügyminiszterhez sietett és közölte vele a jelentést.
A belügyminiszter alig tudott uralkodni magán, majdnem elájult a meglepetéstől és nyomban eltávozott az ünnepélyről. Daudetnek tegnap óta teljesen nyomaveszett. A nyomozás eddig csak annyit állapitott meg, hgoy a rojalisták vezére a Santé-fogházból egyenesen lakására sietett, ahol azonban csak öt percig tartózkodott, majd ismeretlen helyre távozott. Az "Action Française" szerkesztősége azt állitja, hogy Daudetnek előzően semmi tudomása nem volt arról, hogy a szabadonbocsátási végzés hamisitvány. Ezt csak akkor közölték vele, amidőn Daudet már elhagyta a fogházat, mert attól tartottak, hogy ha előzően értesitették volna a készülő puccsról, nem ment volna bele, hogy ily módon szabaduljon a börtönből.
Az eddigi nyomozás megállapitotta, hogy a beszélgetést a belügyminisztérium 31-es állomásáról folytatták a Santé-fegyház igazgatójával, de hogy kicsoda, azt eddig kideriteni nem sikerült. A Daudet-ügy politikai következményei beláthatatlanok. Több baloldali képviselő már holnap interpellációt fog bejegyezni és valószinü, hogy az interpellációk még ezen a héten tárgyalásra kerülnek. Politikai körökben nem tartják kizártnak, hogy a kormány az egész Daudet-ügyet most oly módon fogja lezárni, hogy a további komplikációknak elejétveendő, általános politikai amnesztiát rendel el. Daudet, Delest és Somard ellen nem is indithatnak eljárást a tegnapi eset miatt és felelősségre csupán azokat vonhatják, akik a fogházigazgatót félrevezették. Ezek ellen az államhatalommal való visszaélés miatt indult meg az eljárás.
A nyomozás egyelőre természetesen csak ismeretlen tettesek ellen folyik, minthogy a rendőrség eddig még nem tudta megállapitani, kik hajtották végre a rojalista csinyt. A törvény szerint az államhatalommal való visszaélés 2-5 évig terjedő börtönnel büntethető. Perpignanban az "Action Française" által rendezett vasárnapi gyülés alkalmából a belügyminiszter rendeletére szigoru rendszabályokat foganatositottak mindenféle utcai tüntetés megakadályozására. A rendőrfőnök elrendelte, hogy ha Léon Daudet a gyülésen megjelennék, azonnal tartóztassék le. Daudet természetesen nem mutatkozott.
A páris-barcelonai gyorsvonatot, amely szombaton este hagyta el Párist, Perpignanba való megérkezése után átkutatták, mert azt hitték, hogy Daudet Spanyolország felé szökik. A kutatás azonban eredménytelen maradt. A vizsgálóbiró vasárnap határozott Daudet egyik följelentése ügyében, amelyet junius 1-én tett hamistanuzás miatt. A vizsgálóbiró azzal a megokolással utasitotta el a följelentést, hogy bebizonyitott tény, hogy Daudet fia öngyilkosságot követett el és a tanuk, akik Bajet soffőr pörében - amely miatt Daudet megszöktetéséig börtönbüntetését töltötte - ki lettek hallgatva, mindenben igazat vallottak.