Bulgária ugy tesz, mintha háborura készülne, s kivált Dobrudzsa határán mutat katonai mozgolódást.
Az 1877. évi orosz –török háboruból maradt földsánczokoat kijavítják. Ezekre a területekre most senkinek sem szabad lépnie a hadügyminiszter engedélye nélkül. Egész vonatok szállítják - legalább Szófiából igy jelentik - naponta a román határra a fegyvereket s a munícziót. Az 1890. évi korosztályt behívták. A sistovi, nikápoli és vidini régi budai erődöket ágyukkal szerelték föl. A bolgárok azon romát alattvalókat, a kik rendben levő utlevéllel akarnak Bulgáriába menni, nem eresztik be.
A bolgárok a román gőzhajózási társaságnak szolgálatot tevő tisztikarát teendői elvégzésében megakadályozzák és erőszakoskodnak. A Duna azon partján, a melyen a bolgárok a urak, a csapatok állandóan gyülekeznek.
A román kormány értesítette a bolgár kormányt, hogy a mennyiben a Bulgáriába való szabad bemenetelt a románokra korlátozni fogja, Románia megtorlással fog élni.
Romániában és Bulgáriában népgyüléseket tartanak. A Dobrudzsában a román lakosság fenyegeti a bolgár lakosságot, s a templomokban gyász isteni tiszteletet tartottak a meggyilkolt Mihajleanu tanárért.
Szófiai hírek jelentik, hogy a forradalmi bizottság annyira fölizgatta a népet, hogy a bolgár kormány lázadás kitörésétől tart abban az esetben, ha egy lépést is tenne a bizottság valamelyik tagja ellen.