A födmívelésügyi kormány, mint Schandl Károly az Új Barázdának tett nyilatkozatában kijelentette, nagyarányú beruházásokra készül. A belvizek lecsapolása, másrészt a védőtöltések javítása és fölemelése nagyon sürgős és nagy befektetést igényel.
A Tiszának a legközelebb várható árvízszíne lényegesen magasabb, mint volt 1919 előtt, amelyet legalább ötven centiméterrel fog meghaladni. Emiatt az egész Tisza mentén a védőtöltéseket fél métertől egy méterig terjedően kell emelni.
A földmívelésügyi minisztérium ezért a népszövetségi kölcsönből a társulatoknak hosszú lejáratú kölcsönt biztosít, még pedig tizenhétéves lejáratú kölcsönt, amelyből tizennégy millió aranykoronát a közeli hetekben már a társulatok rendelkezésére tud bocsátani.
Tenyészállatok beszerzésére a földmívelésügyi kormány öt millió aranykorona ugyancsak tizenhétéves lejáratú kölcsönt nyújt a gazdatársadalomnak.
A földmívelésügyi minisztérium programmba vette a tejszövetkezetek újból való országos megszervezését. Békeidőben mintegy 700 tejszövetkezet működött az országban és a szövetkezetekben az állattenyésztő kisgazdaközönséget szervezték be. A tejtermelő szövetkezeteket újra meg akarjuk szervezni.
A bortermelés érdekében azt kívánja a kormány, hogy maga a gazdatársadalom mozduljon meg és szövetkezeti úton iparkodjon a szőlő és bortermékek megfelelő elhelyezését előmozdítani. A földmívelésügyi kormány addig is nagyarányú beruházásokat kíván eszközölni úgy belföldön, mint külföldön, hogy a megfelelő minőségű magyar bornak piacot szerezzen és az elveszett piacokat visszaszerezze. Az állami borpincéket fogják újból fölszerelni.