A választójogi kérdésen kívül elsősorban a hitelügyek foglalkoztatják a közvéleményt.
Az ország gazdasági talpraállásának előföltétele a hitelkérdés rendezése, a pénzügyi kormány tehát elsősorban arra törekszik, hogy a különböző gazdasági rétegek számára a szükséges tőkék megszerzését lehetővé tegye.
A mezőgazdasági hitel kétségkívül minden gazdasági kérdés között a legnagyobb fontossággal bír.
Érthető tehát, hogy a kormány erre külön súlyt helyezett és még s húsvéti szünet előtt letárgyaltatta a mezőgazdasági hitelről szóló törvényjavaslatot. Ez a törvényjavaslat, amely az összes nagy pénzintézeteket bekapcsolja a mezőgazdasági hitelakcióba, visszaadja a háború és forradalmak által tönkretett magyar föld hitelképességét.
A régi jelzáloghitel újra föl fog éledni és ezzel kapcsolatban tőkéhez jutnak majd azok is, akik a földbirtokreform segítségével földhöz jutottak. A mezőgazdasági hitelnek egyik fontos részlete a szőlőtermelők hitelügye.
A kisgazdapártnak azok a képviselő tagjai, akik szőlőtermelő vidéket képviselnek, már korábban lépéseket tettek a szőlősgazdák válságos helyzetének megsegítésére és ezek a lépések eredménnyel is jártak. A pénzügyminiszter a nemzetgyűlés egyik legutóbbi ülésén egy interpellációra válaszolva kijelentette, hogy intézkedni fog a szőlőhitelek olcsóbbá tételére. Az eddigi magas kamatot le fogják szállítani és ilyen módon gazdaságilag eredményessé teszik a szőlőtermelők részére rendelkezésre bocsátott hitelösszegeket.
A harmadik nagyfontosságú gazdasági kérdés, amelyben szintén döntő állásfoglalás történt: a kisbérletek ügye. A kisgazdapárt legutóbbi értekezletén a földmívelésügyi miniszter kijelentette, hogy a húsz holdig terjedő és hatósági beavatkozás útján keletkezett kisbérleteknél a kormány meg fog felelni szociális kötelezettségeinek.
A búzavalutáról át fognak térni az állandó értékű pénzre és ezzel a búza megdrágulása folytán válságba jutott bérlőtársadalmat legnehezebb gondjaitól szabadítják meg.