Mr. Wickliffe Rose, az amerikai nevelésügyi nemzetközi intézet elnöke, Budapestre érkezett. Felkereste Schandl Károly dr. földmívelésügyi államtitkárt, akivel beható megbeszélést folytatott a magyar mezőgazdaság fejlődéséről és jelenlegi állásáról.
Az államtitkár tájékoztatása alapján elragadtatásának adott kifejezést a magyar mezőgazdaság páratlan fellendülése felett s azt ő maga is egyrészt az 1900-as évek elején bevezetett vámvédelemnek, másrészt pedig a szövetkezeti mozgalom áldásos behatásának tulajdonította.
Különösen lekötötte figyelmét a mezőgazdasági szakoktatás s az ezzel kapcsolatos mezőgazdasági kisérletügy rendszere, mely Mr. Rose itélete szerint Magyarországnak e tekintetben Középeurópában vezetőszerepet biztosít.
Megelégedéssel vett tudomást a mezőgazdasági szakoktatás gyakorlati irányáról s megállapította, hogy olyan kultúrintézményekről szerzett tudomást, amelyek eddig az agrártudományokkal foglalkozó nemzetközi körök előtt nem voltak ismeretesek.
A megbeszélés során sok szó esett a háború és forradalmak alatt elszenvedett károkról s leginkább azok a pusztítások keltettek Mr. Roseban megütközést, melyeket a magyar mezőgazdasági kultúra a román megszállás következtében szenvedett el.
A beható megbeszélés után az államtitkár és Mr. Rose tisztelgő látogatást tett nagyatádi Szabó Iván földmívelésügyi miniszternél, aki vele hosszabb ideig melegen elbeszélgetett. A földmívelésügyi miniszter a budafoki pincemesteri tanfolyam helyiségében vacsorát adott Mr. Rose tiszteletére. A vacsorán Schandl Károly államtitkár, Pekár Gyula volt miniszter, Steinecker Ferenc egyetemi tanár, Horánszky Dezső, az Országos Központi Hitelszövetkezet igazgatója és még számosan a magyar közélet kiválóságai közül vettek részt.
Mr. Rose igéretet tett arra, hogy a mértékadó külföldi köröket tájékoztatni fogja a magyar mezőgazdasági kultúra magas nivójáról s hirdetni fogja azt a meggyőződését, hogy Magyarországot e tekintetben elsőrangú hely illeti meg azon államok között, melyek a mezőgazdaság világversenyében résztvesznek.