Bratianu pártjának passziv rezisztenciája
Bukarest, jan. 25. A Bratianu elnöksége alatt lévő liberális pártnak az a szándéka, hogy nem vesz részt a parlament ülésein.
A jugoszlávok és az Adria-kérdés
Bukarest, jan. 25. A Damian-ügynökségnek jelentik Belgrádból: A jugoszláv kormány elhatározta, hogy az antantnak a fiumei és az adriai kérdésben küldött ultimátumát teljesiti.
Tárgyalások Japán és Kina között
Peking, jan.25. A japán követ közölte tegnap a kinai kormánynyal, hogy Japánország a békeszerződés értelmében birtokba veszi mindazokat a jogokat, amelyeket a németek Kiaocsauban gyakoroltak. Japánország tehát hajlandó Kinával tárgyalást kezdeni a bérbeadott területekről, ha Kina is hajlandó tárgyalni.
Az osztrákok részvéte a magyaroknak
Bécs, jan. 18. A Der. Neu Tag a magyar békeszerződésről szóló cikkében a többi közt a következőket irja: A neuillyi békeszerződés minden lényeges pontja a st.-germaini szerződés után készült. Ausztria és Magyarország szenvedő társak mindabban, amit a győzők kemény kiméletlensége vállukra rak. Területileg és nemzetileg megcsonkitva, gazdaságilag legjobb erőitől megfosztva, pénzügyileg a legsulyosabb föltételeknek alávetve, sem a magyar, sem a német-osztrák nép nem találja majd meg lehetőségét békés nemzeti létének. Ha magyar ember kezébe veszi hazájának térképét és berajzolja az uj Magyarország határait kell, hogy gyász és kétségbeesés fogja el. A st.-germaini béke tarthatatlansága immár átment az egész világ köztudatába és a neuillyi békéről is ki fog derülni, hogy a magyar kérdés lehetetlen megoldását jelenti.
Vilmos császár kiadatása
Berlin, jan. 18. A Berliner Tageblattnak táviratozzák Hábágól: A külügyminisztérum tegnap kapta meg a szövetségesek jegyzékét, amelyben a volt német császár kiadását követelik. A jegyzék barátságos, de határozott hangu (MTI.)
Oroszország blokádját megszüntették
Berlin, jan. 18. A Havas-iroda jelentése szerint az antant megszüntette Oroszország blokádját. Ezzel uj gátat vetnek Oroszország és Németország közé, mert ezek szerint Oroszország csak a szövetséges és semleges országokba viheti ki áruit. Németországot teljesen kizárják az Oroszországgal való gazdasági forgalomból.