Londonba szeptember 13-ikán érkezett hírek szerint japáni katonák elfogták Ketteler német követ gyilkosát, kit a német parancsnoknak adtak át. Letartóztatása akkor történt , Kettelernek zsebóráját, melyen kezdőbetűi vannak, el akart a adni.
A gyilkos beismerte tettét és azt vallotta, hogy a császári hatóságok parancsára cselekedett. Berlinben úgy tudják, hogy Ketteler bárót khinai császári csapatok ölték meg. Azt még nem lehet kideríteni, hogy a csapatok kitől kapták a rendeletet a követ meggyilkolására.
Szeptember 8-ikán ismét kihallgatták Pekingben Ketteler gyilkosát és szembesítették Corst német tolmáccsal, a ki Ketteler követet kísérte. A fogoly elismerte, hogy altiszt és hogy magas tisztviselő rendeletére cselekedett, a ki meghagyta, hogy az összes idegeneket meg kell ölni. Azt mondja, hogy nem tudta, kit ölt meg.
Egyik londoni lap értesülése szerint azt a khinait a ki Kettelert meggyilkolta, agonlőtték Pekingben.
Főrangú hivatalnokok kétségtelenül igazolják, hogy a császár és Tungfusziang tábornok az összes követek meggyilkolását tervbe vették.
A tervet csak Ketteler Báró időelötti meggyilkolása akadályozta meg. Kegyeletes cselekmény volna – ugymond a *Times *. –ha a hatalmak azon a helyen, a hol a gyilkosság történt, nemzetközi emlékszobrot állítanának föl, mert ennek az egy életnek a föláldozása megmentette a többit.