A békeszerződést elsőnek Czernin gróf írta alá 2 óra 20 perckor. Valamennyi meghívott aláírta már a békeszerződést, amely így kezdődik:
A független ukrán nép ama óhajának adott kifejezést, hogy az ukrán népköztársaság, valamint Oroszország a hadviselő ellenfelekkel békét kössenek. Bulgária és Törökország békeajánlatot tettek a tartós, barátságos viszonyt helyreállító és minden félre becsületes világbéke megkötése érdekében.
A békefeltételek.
1. Németország, Magyarország, Ausztria, Bulgária és Törökország egyrészről, az ukrán népköztársaság másrészről kijelentik, hogy köztük a hadiállapot befejeződött, jövőben békésen és barátságban élnek egymással.
2. Ha Ukrajna és Magyarország és Ausztria határosak lesznek egymással, akkor a határok a háboru előtti orosz határok lesznek. Északon Tarnogradnál kezdődik Ukrajna határa és Bilgaraj-Radin-Kamaniets-Nygonawskojesco vonalon halad keresztül. – A határokat a lakosság kívánalmait figyelembe véve, vegyes bizottság fogja megállapítani.
3. Ha a négyesszövetség más államával is határos lesz Ukrajna, a határokat külön szerződésben állapítják meg.
A megszállott területek kiürítéséről és átadásáról az érdekelt felek maguk közt állapodnak meg.
4. A szerződést aláíró felek között a békeszerződés ratifikálása után nyomban helyreállítják a diplomáciai és konzuli összeköttetést.
5. A szerződést kötő felek kölcsönösen lemondanak minden hadiköltség és a hadviselés okozta kártérítés megtérítéséről.
6. A hadifoglyokat kölcsönösen hazaengedik, kivéve azokat, akik ott akarnak letelepedni.
7. A gazdasági vonatkozásokat szabályozza. Ez év julius 31-ig a szerződő felek kötelesek mezőgazdasági és ipari feleslegükből egymásnak szállítani. Az áruk mennyiségét és árát egy bizottság állapítja. A forgalmat részben az állam, a központok, részben a szabad kereskedelem bonyolítja le.
Az áruforgalmat egy ideiglenes szerződéssel szabályozzák, mely az általános béke megkötése után legalább hat hónapig érvényes. 1919. junius 30-án hat hónapra felmondható. Az Ázsiába és Perzsiába való áruszállítást szerződésileg biztosítták. Ukrajna nem tart számot azokra a kedvezményre, amelyek egyrészt Ausztia és Magyarország, másrészt a monarchia és Németország között létesült vám megegyezés folyományai, avagy amelyek ezen államok között és szomszédaik között fennállanak. Ugyanezen elv érvényes Ukrajnára is.
8. A hadifoglyok, internáltak kicserélését, valamint az elfogott kereskedelmi hajók hazaengedését államonkint külön megegyezéssel szabályozzék.
A békeszerződés szövegét német, magyar, bolgár, török és ukrán nyelven megszerkesztve, kimondják, hogy azt lehető legrövidebb idő alatt ratifikálni kell és a szentesített szerződéseket Bécsben kicserélik. A békeszerződés ratifikálásával életbelép.
A békeszerződésen kívül még négy szerződést kötöttek, melyeket a legközelebbi napokban aláírnak. Ezek a szerződések hadifoglyok és internáltak kicseréléséről szólnak.