Mihály Dénes negyedéves gépészmérnökhallgató, augusztus 25-én egy korszakalkotó új találmányt szabadalmaztatott, a drótnélküli távolba látó gépet, a melynek segitségével több száz kilométerre fekvő tárgyakról pontos képet lehet felvenni. A feltaláló telehornak nevezi szenzácziós találmányát, a melylyel a hadsereg most kisérletezik. A hadviselés terén ugyanis óriási jelentősége lehet az új találmánynak.
A telehor két készülékból áll. A fölvevő és a leadó (reprodukáló) készülékből. Az egész találmány a kinematográfiai s Korn müncheni tanár jól bevált képtáviratozó gépének zseniális tökéletesítése és olyan kapcsolódása, hogy a képelemeket (a kis fénypontokat) olyan gyorsan tudja egyik készülékről a másikra drót nélkül átvinni, hogy ez az átvitel alig egy tized másodperczet igényel.
Ha például Budapesten azt akarják tudni, hogy mi történik most Amsterdamban, a fölvevő gépet arra felé irányítják s a leadó készülék már ugyanabban a pillanatban fotografikus hüséggel mutatja a holland város képét. Ez ugyan kissé hihetetlenül hangzik, de ha valóban igy van, a találmány értéke megmérhetetlen s jelentősége világraszóló.