A bukaresti győzelemmel csaknem egyidejüleg érte az entente-ot Görögországban a második vereség. Jelentősége nem kisebb egy elveszett hadjáratnál, mert valóban ugy látszik, hogy elvesztette a kis államok sorozatában uj áldozatnak szánt Görögországot. Párisi lapok hirei szerint az entente megszakitotta a diplomáciai összeköttetést Görögországgal, követei – bizonyára nem jókedvükből – sietve otthagyták Gör4ögországot és polgáraiknak védelmét az Egyesült- Államok atháni követe vette át. Az entente-államok görög földön tartózkodó polgárai lehető gyorsan távoznak az országokból és az egész diplomáciai akció és az elutazás magán viseli a pánikszerü menekülés jellegét.
Görögország felé kell tehát fordítanunk figyelmünket. Ami most ott történik, ugy lehet, kegyelemdöfése lesz az entente balkáni politikájának. És ha ez lesz, mert láthatólag ennek készül, akkor végképen meghitten javunkra a mérleg nemcsak a Balkánon, hanem az egész délkeleti Európában és – ha hozzávesszük a Románia és az orosz seregek ellen elért legutóbbi nagy sikereket – remélhetőleg egész Kelet-Európában is. Görögország a négyes entente ellen – ez a Balkán kérdés teljes megoldását jelentené, lehetőségét annak, hogy idegen érdekek kizárásával a Balkánországok s az ott közvetlen érdekelt középponti hatalmak és Törökország egy közös diadal jegyében küszöböljék ki ebből a kioltott tüzfészekből a még függő problémákat.
Görögország magatartásának uj fordulata a legszebbgyőzelem, amit Konstantin király az ő hü népével és hadseregével az áruló evantinizmus kalandosságon és a vakmerően tolakodó entente-országok minden megvetést megérdemlő erőszakon uralkodott. Tul azonban Görögország a lokális jelentőségü sikerén, a győzelem végeredményében pontot tenne a háboru egy fejezetére. A Balkán megszünne az a puskaporos hordó lenni, amely körül tüzcsóvával jártak a francia és angol gyujtogatók. Egyelőre még bizonyos tartózkodásokkal kell fogadnunk a tudósitásokat, mert azok csak az entente cenzuráján át jutottak hozzánk, de már van reményünk arra, hogy a szaloniki fekély kiirtásánál meglepetés készül Venizelosz és társai számára. A legutóbbi napokban helyreállt, már a közvetlen távirati összeköttetés Athén és Szófia, meg Athén és Konstantinápoly között, megszünt tehát annak a jelentősége is, hogy az entente hazai sikerekkel félrevezesse Görögországot.
A görög csapatokat Larisszában koncentrálják, ahová már a király is állitólag elutazott, hogy seregének élére álljon. Görögország ugy látszik, kész fegyverrel védelmezni önállóságát és véresen fog megtorolni minden merényletet, amelyet függetlensége ellen intéznek.
A görög állásfoglalás fegyveres semlegesség volna és ez is éppen elegendő arra, hogy az ententenak áthuzza minden számitását.
És ha a bolgár-német hadsereg – amint Radoszlavov igérte – döntő csapást fog mérni a macedoniai entente-seregre, Görögország aktiv szereplésének is eljön az ideje.