A Gazdaságkutató Intézet legutolsó helyzetjelentése
Most került ki a nyomdából a Magyar Gazdaságkutató Intézetnek az a helyzetjelentése, amely az 1936. évi február hó végén lévő állapotról számol be. Végtelenül gondos és adatokkal bőven alátámogatott jelentés ez. A szakember örömmel fog elmerülni különböző tabellák tanulmányozásában s ezeknek az összevetéséből tiszta képet alkothat magának nemcsak Magyarország, hanem az egész világ gazdasági helyzetéről.
Varga István, a Gazdaságkutató Intézet kitünő igazgatója ismét bebizonyította, milyen szükség van a Gazdaságkutató Intézetre s hogy milyen hasznot jelent ennek az intézetnek a munkássága a gazdasági élet áttekinthetősége szempontjából.
A Gazdaságkutató Intézet megállapitásai a gazdasági helyzetről a következőkben foglalhatók össze:
1. Az aranyblokk országok kivételével az összes ipari országok termelése fokozódott. Igaz, része van ebben a megindult fegyverkezésnek is, de a beruházási tevékenység is hathatósan megindult.
2. A termelés erősebb fokozódása tartósnak igérkezik, még pedig azért, mert a technikai haladás ujabb beruházásokat tett szükségessé és ugyancsak ujabb beruházásokat tett szükségessé a népszaporulat.
3. A mezőgazdaság vásárló ereje emelkedett s a külkereskedelmi forgalom fokozódott. A mezőgazdasági termékek világpiaci árszínvonala 7%-kal volt magasabb az idén, mint a mult esztendőben.
Ebből az általános javulásból Magyarország is kivette részét.
A foglalkoztató ipari munkások létszáma 10 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel ezelőtt. A termelési javakat előállító iparágak termelésének tömege majdnem 50%-kal növekedett. A mezőgazdasági termékek ára 18%-kal magasabb, mint az elmult évben.
Megkoronázza ezeket az adatokat az a tény, hogy a fejlődésbe vetett bizalom egyre növekedik. Ez kifejezésre jut abban, hogy a tőzsdei árfolyamok emelkedő árfolyamot mutatnak.
Legyen Ön az első! Hozzászólás írásához kattintson ide!