Hitler nagy békebeszéde a birodalmi gyűlésen
Nürnberg, szeptember 15.
A nemzeti szocialista párt nürnbergi kongresszusának befejezése alkalmával Hitler vezér és kancellár vasárnap este három új törvényt terjesztett a Nürnbergben összehívott birodalmi gyűlés elé a zsidókérdés megoldásáról.
A kancellár rövid beszéd kíséretében tette le a három törvényjavaslatot a Ház asztalára és külpolitikai kérdéseket is érintett, így elsősorban a memelvidéki német kisebbségek súlyos helyzetének kérdését.
Az olasz-abesszin konfliktussal Hitler Adolf nem foglalkozott, mondván, hogy a viszály nem érdekli és nem érinti Németországot.
A vezetők magatartására nézve csak egyetlen irányelv lehet mérvadó: a német nép nagy és törhetetlen békeszeretete. A német munka célja nem lehet az eddig elért eredmények könnyelmű kockáztatása. Németország nem megy bele semmiféle kalandba s a német hadsereget nem azért támasztották fel, hogy bármely európai nép szabadságát fenyegesse.
A német hadsereg feladata kizárólag az, hogy megvédelmezze a német nép szabadságát.
Hogy milyen veszedelme a zsidó aknamunka Németország ellen, mutatja egyébként az is, hogy a legutóbbi időben ismét bojkottra izgatnak a zsidók a világ minden részében Németország ellen.
Hitler nagy beszéddel bezárta a nürnbergi nácikongresszust
Nürnberg, szeptember 15.
A nemzeti szocialista pártkongresszus a vasárnapi nappal kezdődött. A kongresszus utolsó napja a nemzeti szocialista rohamosztagok és védőosztagok továbbá a nemzeti szocialista gépkocsiosztagok ünnepe volt. A nagy seregszemlét a Hősök emlékünnepe követte.
Hitler Adolf vezér és kancellár nagy beszédet mondott, amelyben többek közt a következőket mondotta:
- Németország ebben az utolsó évben történelmi fordulóponthoz jutott és rövid néhány hónapon belül mindenki világosan látja majd a mi nagy hatalmunkat.
Ezentúl évről-évre bevonulnak majd soraink közé azok, akiknek nincs más óhajuk, minthogy megvédjék a mi német népünket. A jövőben minden német számára csak egyetlen járható út lesz: a gyermekek sokaságából alakulnak a Hitler-ifjúság szervezetei s az ifjakból lesznek az SA, illetőleg az SS osztagai. Ezeket egészítik ki a munkaszolgálat és más nemzeti szocialista alakulatok s végül minden német útja a birodalmi haderőhöz vezet. A nép katonája azután visszatér a mozgalom szervezeteibe: a rohamosztagos és védőosztagos alakulatokba.
Legyen Ön az első! Hozzászólás írásához kattintson ide!