A hónap rövidhíreiből
17 koronás ebéd-vacsora a menekülteknek
A tisztviselők és a középosztály nyomorán enyhitendő az Országos Menekültügyi Hivatal a közelmultban két nagy étkezőhelyiséget állitott fel. Az egyik a Király-utca 112., a másik a Nagykorona-utca 19. szám alatt van. Itt hatalmas konyhákban főznek a tisztviselők, de főként a menekültek részére s az ebéd és vacsora ellátás mindössze 17 koronába kerül. A Menekültügyi Hivatal vezetőinek szociális érzését biztositja az, hogy a két konyhán 650 menekült egyetemi hallgató teljesen ingyen kap ebédet és vacsorát.
Általános munkakötelezettség Németországban
A Münchener Nachrichten drezdai értesülése szerint folyamatban vannak az általános munkakötelezettségre vonatkozó tárgyalások, amellyel a német birodalom szorult gazdasági helyzetén akarnak segiteni és a békeszerződés gazdasági föltételeinek teljesitését igyekeznek lehetővé tenni. ( MTI.)
Oroszország 5000 lokomotivot rendelt meg külföldön
Berlinből jelentik a Magyar Kurirnak: Lomencsev tanár, Szovjetoroszország nemrégiben Berlinbe küldött megbizottja a napokban a német lokomotivgyárosok szindikátusával szerződést kötött, amelyben 2000 lokomotivnak másfél éven belül való leszállitására kötelezik magukat a német gyárosok. Hazájába való visszatérése közben Stockholmban a svéd vasipar vezető embereivel ugyancsak 1000 mozdony elkészitésére kötött megállapodást s egy hirlapiró előtt kijelentette, hogy még 2000 mozdonyt készülnek Amerikából beszerezni.
A három skandináv állam régi követelései a volt monarchia ellen
Stockholmból jelenti a MTI, hogy a három skandináv állam miniszteri értekezletén közös eljárásban állapodtak meg, amellyel az Ausztria-Magyarország elleni régi követeléseket érvényesitik majd az utódállamokkal szemben.
Uj papirgyáralapitási tervek
A Magyar Tőzsde értesülése szerint az Első Magyar Papiripari rt. és a Hangya is papirgyár alapitásának tervével foglalkoznak.
A Bondy és Tarján tőzsdebizományos cégbe Taubner Vilmos, az Angol-Magyar Bank aligazgatója tagként belépett.
Amerika 100 milliót ad Franciaországnak
Az Information jelenti Newyorkból, hogy a 100 millió dolláros francia kölcsönt megkötötték. (MTI.)
Pénzlebélyegzés lesz most már a ruténlakta Felvidéken is?
Tudvalevően az antant a ruténlakta Felvidéket mindeddig nem adta oda véglegesen a cseheknek. Ebből kifolyóan a csehek az Ung folyótól keletre terjedő vidéken az osztrák-magyar bankjegyeket eddig nem bélyegezték le és nem is cserélték be cseh bankjegyekre. A legutóbbi napokban azonban uj rendelet jelent meg, mely a lakosságot arra kötelezi, hogy le nem bélyegzett osztrák-magyar bankjegyeinek mennyiségét részletesen jelentse be. A rendeletet minden megokolás nélkül bocsátották ki, amiből a lakosság azt következteti, hogy bankjegylebélyegzést akarnak ezzel előkésziteni.
Roessemann és Kühnemann gépgyár rt. részvényeit csütörtökön vezették be a tőzsdére rendkivül nagy érdeklődés mellett. Nyitás előtt megrohanták a benfentesek Grossmann Adolfot, a Leszámitoló bank megbizottját, s olyan tömeggyürü vette körül, hogy már-már életveszélyes volt. A tömeg kitolta őt a folyósóra s aki igy szerencsésen hozzájutott, 1400-as, 1450-es árig, az a maga biztos jövedelméhez jutott. Nyitáskor rögtön üzlet fejlődött és pedig kevés kinálóval szemben óriási kereslet, ugy hogy egyszerre a kurzusa 1480, majd 1520, sőt 1550-ig is felment. A bevezetésnél jelen volt Kühnemann Pál vezérigazgató és a Leszámitoló bank tőzsdei diszponense Pohl igazgató. Régi tőzsdei szakemberek mondják, hogy ehhez fogható érdeklődés egy géppapir bevezetésekor sem volt. A mai magánforgalomban is élénken keresték a Roessemant, kinálat azonban ismét nem volt.
Legyen Ön az első! Hozzászólás írásához kattintson ide!