Az első sakkmestere a világnak: Maróczy Géza
A sakkjátszó a sakkozás iránt érdeklődő magyarok büszkén emlegetik Maróczy Géza nevét, a ki most rövid idő alatt kétszer egymás után nyerte el az első díjat és most már kétségtelenül az első sakkmestere a világnak Lasker a világbajnok után.
Tíz év alatt küzdötte fel magát erre a polczra; 1895-ben a hanstingsi versenyen nyerte a mesteri czímet és egy év mulva már második díjat kapott a nünbergi versenyen, melyben a világ legkiválóbb sakkmesterei vettek részt.
A millenniumi budapesti versenyen ugyan nem nyert díjat, de ezt a csorbát hamar kiküszöbölte az 1898-iki londoni versenyen, a hol ismét második lett Lasker mellett. Nemsokára Magyarország és Ausztria bajnoka lett a pályája azóta folytonosan emelkedőben van.
Nagy győzelmet aratott a három év előtti montecarlói versenyen, a mikor leverte Pillsburyt is, a kit pedig sokan Lasker után az első mesternek tartottak. A következő évben ugyan csak második lett Montecarlóban, de tavaly ugyanott ismét első díjat nyert.
Az idén megnyerte az ostendei verseny első díját és néhány hétre rá a barmeni verseny első díját is. Most már kétségtelen, hogy ő ma Lasker után a leghivatottabb pályázó a világbajnokságra.
A mindössze 35 éves magyar mester, a ki a sakkban aratott sikerei mellett lelkiismeretesen végzi kötelességeit mint fővárosi polgári iskolai tanár, még bizonyára sok becsületet fog szerezni a magyar névnek a fehér-fekete koczkás harczmezőn.
Legyen Ön az első! Hozzászólás írásához kattintson ide!